Ekibimiz

Yard. Doç. Dr. Gaye Soley (Lab Direktörü)
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde öğretim üyesi olan Dr. Soley, doktora derecesini gelişim psikolojisi alanında Harvard Üniversitesi'nden almıştır. Doktorasının ardından Pompeu Fabra Üniversitesi'nde iki yıl süreyle doktora sonrası araştırmacı olarak görev almıştır. Araştırmaları, sosyal-bilişsel gelişim ve müzik algısı üzerinedir.
İletişim: 
gaye.soley@boun.edu.tr
Yüksek Lisans Asistanları: 
Güneş Öner (Lab Sorumlusu)
Güneş, İTÜ İşletme Mühendisliği’nden 1999 yılında mezun oldu. On dokuz sene finans sektöründe çalıştıktan sonra, 2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde bilimsel hazırlık eğitimine başladı. Aynı yıl içinde Bebek ve Çocuk Gelişimi Laboratuvarında çeşitli çalışmalarda görev alan Güneş, şu anda Boğaziçi Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisans eğitimi alıyor. İlgilendiği araştırma konuları arasında bebeklerde sosyal öğrenme, okul öncesi çocuklarda sosyal grup algısı ve istatistiksel öğrenme bulunmaktadır.
İletişim: 
gunes.oner@boun.edu.tr
Ceren Bozkurt
Ceren lisans derecesini 2016 yılında Galatasaray Üniversitesi Felsefe bölümünden aldı. Lisans yıllarında, Koç Üniversitesi Dil ve İletişim Gelişimi Laboratuvarı’nda çeşitli projelerde gönüllü olarak çalıştı. Lisans bitirme projesi kapsamında Kant’ın zihin felsefesini bilişsel çerçevede inceledi. Şu anda Boğaziçi Üniversitesi Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Zihin kuramının gelişimi, bebeklikte öğrenme ve erken çocuklukta sosyal öğrenme konuları ilgisini çekiyor.
İletişim: 
ceren.bozkurt@boun.edu.tr
Begüm Köseler
Begüm lisans derecesini 2016 yılında Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden aldı. Lisans yıllarında Özyeğin Üniversitesi Çocuk Araştırmaları Laboratuvarı’nda çeşitli projelerde araştırma asistanı ve laboratuvar sorumlusu olarak görev aldı. 2015 yılında University of Virginia Erken Gelişim Laboratuvarı'nda yaz stajyeri olarak çalıştı. Şu anda Boğaziçi Üniversitesi Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisans eğitimine devam ediyor. İlgi alanları arasında okul öncesi dönemde çocukların sosyal grup algısı ve müzik algısı gelişimi yer almaktadır.
Lisans Asistanları: 
Oya Serbest
Mahmut Kurupınar
Salih Can Özdemir
Duygu Yılmaz
Pelin Küçükerdoğan
Simge Ersönmez
Pınar Karan
Alumni: 
Pınar Aldan
Lisans derecesini 2013 yılında, yüksek lisans derecesini ise 2016 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden alan Pınar, şu anda Yale Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. İlgilendiği araştırma alanları arasında bebeklik ve çocukluk döneminde döneminde sosyal öğrenme, gruplar arası ilişkiler ve bu yaşlarda sosyal kategorilerin nasıl anlamlandırıldığı bulunmakta.
Didar Karadağ
2015 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümü’nden, 2019 yılında da yine Boğaziçi Üniversitesi Gelişim Psikolojisi yüksek lisans programından mezun olan Didar, doktora eğitimini Lancaster Üniversitesi'nde devam ettiriyor. İlgilendiği araştırma konuları arasında merak temelli öğrenme, bebeklik ve çocukluk döneminde sosyal öğrenme ve öğretme, seçici güven ve erken dil gelişimi bulunmakta.