Ekibimiz

Yard. Doç. Dr. Gaye Soley (Lab Direktörü)
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde öğretim üyesi olan Dr. Soley, doktora derecesini gelişim psikolojisi alanında Harvard Üniversitesi'nden almıştır. Doktorasının ardından Pompeu Fabra Üniversitesi'nde doktora sonrası araştırmacı olarak görev almıştır. 2017 yılında Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanı Ödülü'ne, 2020 yılında ise TÜBİTAK Teşvik Ödülü'ne layık görülen Dr. Soley'in araştırmaları, sosyal-bilişsel gelişim ve müzik algısı üzerinedir.
İletişim: 
gaye.soley@boun.edu.tr
Yüksek Lisans Asistanları: 
Güneş Öner (Lab Sorumlusu)
Güneş, İTÜ İşletme Mühendisliği’nden 1999 yılında mezun oldu. On dokuz sene finans sektöründe çalıştıktan sonra, 2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde bilimsel hazırlık eğitimine başladı. Aynı yıl içinde Bebek ve Çocuk Gelişimi Laboratuvarında çeşitli çalışmalarda görev alan Güneş, şu anda Boğaziçi Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisans eğitimi alıyor. İlgilendiği araştırma konuları arasında bebeklerde sosyal öğrenme ve okul öncesi çocuklarda sosyal grup algısı bulunmaktadır.
İletişim: 
gunes.oner@boun.edu.tr
Özdeş Çetin
Özdeş lisans derecesini 2019 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden aldı. Koç Üniversitesi Dil ve İletişim Gelişimi Laboratuvarı’nda yaz stajyeri olarak çalıştı. Lisansını tamamladıktan sonra TAÇEP’te (Türkiye Aile, Çocuk ve Ergen Projesi) görev aldı. Şu anda Boğaziçi Üniversitesi Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisans eğitimine devam ediyor. İlgi alanları arasında çocuklarda gruplar arası ilişkiler ve ahlak gelişimi yer almaktadır.
İletişim: 
ozdes.cetin@boun.edu.tr
Simge Ersönmez
Simge, lisans derecesini 2020 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden aldı. Lisans yıllarında Bebek ve Çocuk Gelişimi Laboratuvarı’nda birçok çalışmada araştırma asistanı olarak çalışan Simge, şu anda aynı üniversitenin Gelişim Psikolojisi yüksek lisans programında eğitimine devam ediyor. İlgilendiği araştırma konuları arasında bebek ve çocuklarda sosyal ilişkilerin gelişimi, sosyal norm ve kategori algısı ve ahlaki gelişim bulunmaktadır.
İletişim: 
simge.ersonmez@boun.edu.tr
Mahmut Kurupınar
Mahmut lisans derecesini 2020 yılında, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden aldı. Lisans sürecince Bebek ve Çocuk Gelişimi Laboratuvarında 2 yıl lisans asistanı olarak çeşitli projelerde yer alan Mahmut, şu an Boğaziçi Üniversitesinde Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisansına devam ediyor. İlgi alanları arasında erken dönem sosyal grup algısı ve gruplar arası önyargıların öğrenme ve öğretme davranışları üzerindeki etkisi yer almaktadır.
İletişim: 
mahmut.kurupinar@boun.edu.tr
Neslihan Oğuz
Neslihan lisans derecesini 2019 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden aldı. Lisans yıllarında İstanbul Üniversitesinde çeşitli projelerde araştırmacı olarak çalıştı. 2019 yılında İstanbul Üniversitesinde gelişim psikolojisi odaklı proje derslerinde asistanlık yaptı. Şu anda Boğaziçi Üniversitesi Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Aynı zamanda küçük çocuklarda olumlu sosyal yalan davranışı üzerine TÜBİTAK destekli bir proje yürütüyor. Sosyal etkileşim, zihin kuramının gelişimi, küçük çocuklarda yalan davranışı, bebek yönelimli şarkı ve konuşmalar ilgi alanları arasında yer alıyor.
İletişim: 
neslihan.oguz@boun.edu.tr
Oya Serbest
Oya, Boğaziçi Üniversitesi’nden 2020 yılında bölüm birincisi olarak mezun oldu. Lisans süresince çeşitli vakıf ve klinik deneyimlerinin yanı sıra Bebek ve Çocuk Gelişimi Laboratuvarı’nda birçok araştırmada ve Prof. Dr. Feyza Çorapçı süpervizörlüğünde belediyelerle yürütülen Istanbul95 projesinde araştırma asistanı olarak görev aldı. Yüksek lisansına Boğaziçi Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi alanında devam eden Oya’nın ilgi alanları arasında bebek ve çocuklarda sosyal öğrenme, müzik algısı, bebek ve çocuklarla iletişim ve nörogelişimsel bozukluklar bulunuyor.
İletişim: 
oya.serbest@boun.edu.tr
Pınar Karan
Pınar, lisans derecesini 2020 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden aldı. Lisans yıllarında Yard. Doç. Dr. Gaye Soley süpervizörlüğünde Bebek ve Çocuk Gelişim Laboratuvarı’nda ve Prof. Dr. Feyza Çorapçı süpervizörlüğünde Gelişim Laboratuvarı’nda araştırma asistanı olarak görev aldı. Ek olarak, çeşitli belediyelerle iş birliği yapan bir proje olan Istanbul95’te Prof. Dr. Çorapçı ile birlikte çalıştı. Yüksek lisansına Boğaziçi Üniversite Gelişim Psikolojisi alanında devam eden Pınar’ın ilgi alanları çocukların öğrenme sürecinde ebeveynlerin rolü, çocuklarda sosyoduygusal gelişim, bebek ve çocukların öğrenme sürecinde kültürel farklılıklar bulunuyor.
İletişim: 
pinar.karan@boun.edu.tr
Lisans Asistanları: 
Duygu Yılmaz
Doğa Çetinkaya
Gizem İrem Aydın
Ceren Barış
Ayşe Sena Bilgiç
Zeynep Erdoğan
Şebnem Gürol
Betül Kanbur
Alumni: 
Pınar Aldan (Yale Üniversitesi - PhD)
Didar Karadağ (Lancaster Üniversitesi - PhD)
Begüm Köseler
Ceren Bozkurt
Merve Ataman (Trinity College)
Gizem Ünlü