Araştırmalar

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü bünyesinde kurulmuş olan laboratuvarımızda çocuk gelişimi alanında, bir kısmı dünyanın önde gelen üniversiteleriyle ortak yürütülen bilimsel araştırmalar yapılmaktadır. Laboratuvarımız Türkiye'deki bebeklik dönemine odaklanan çok az sayıdaki laboratuvarlardan biridir. 

Araştırmalarımız, sosyo-duygusal faktörlerin öğrenme üzerine etkisi, sosyal grup ve kategori algısı gelişimi, müzik gelişimi, müzik ve dilin erken iletişimdeki rolü gibi konular üzerinedir.

Bu araştırmalarımızın bazıları okullarda, bazıları ise laboratuvarımızda gönüllü ailelerin katılımıyla sürdürülmektedir.

Laboratuvarımızda yürüttüğümüz tüm araştırmalarımız Boğaziçi Üniversitesi İnsan Araştırmaları Kurumsal Değerlendirme Kurulu tarafından onaylanmıştır.

Tüm çalışmalarımızda, çalışma süresince siz de çocuğunuzun yanında bulunup verdiği tepkileri ve yanıtları gözlemleyebilir, çalışma sonunda ise araştırmanın metotları, hipotezleri ve sonuçlarının olası çıkarımlarıyla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Laboratuvarımızda halen devam etmekte olan güncel araştırmalarımız için tıklayın.

Tamamlanmış çalışmalarımızın detaylarını ve sonuçlarını içeren bültenimize ulaşmak için tıklayın.