Aileler

Araştırmalarımız hakkında bilgi almak ve çalışmalarımıza katılmak için bizimle iletişime geçin!

Bize telefon (+90 212 359 65 65), e-posta (bclboun@gmail.com) ya da iletişim formumuzu doldurarak ulaşabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR:

ÇOCUĞUM ARAŞTIRMALARINIZA NASIL KATILABİLİR?

Araştırmalarımızın bazılarını kreş veya okullarda, yaz okulları veya kamplarda, bazılarını ise Boğaziçi Üniversitesi’ndeki laboratuvarımızda sürdürmekteyiz. Katılım için size uyan bir gün ve saat belirlemek ve sizi laboratuvarımıza davet etmeyi çok isteriz. Genellikle Pazartesi – Cuma arası 09:00-17:00 saatleri arasında açığız. Randevu almak için bizi 0 212 359 65 65 numaralı telefondan arayabilir, bclboun@gmail.com adresine e-posta gönderebilir ya da iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. Eğer çocuğunuzun gittiği kreş, okul, kamp veya parçası olduğu başka grupların da bizim çalışmalarımızda yer almak isteyebileceğini düşünürseniz, lütfen bizimle paylaşın!

HAFTASONLARI YA DA HAFTAİÇİ MESAİ SAATLERİ DIŞINDA KATILABİLİR MİYİM?

Tabii ki! Sizin için en uygun gün ve saatler için randevu verebiliriz.

ARAŞTIRMALARINIZA KATILIM ÜCRETLİ Mİ?

Araştırmalarımıza katılım için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez, katılım gönüllülük esasına dayalıdır.

LABORATUVARA NASIL ULAŞABİLİRİM?

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü açık otoparkının hemen arkasında yer alan John Freely Binası'nın (Eski YADYOK Binası) giriş katındayız. Eğer kendi aracınızla gelecekseniz, aracınızı kampüsteki açık otoparka bırakabilirsiniz. Size en uygun diğer ulaşım seçeneklerini ve detaylı haritayı görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Kampüse ulaştığınızda araştırma ekibimizden biri sizleri karşılayıp laboratuvarımıza kadar eşlik edecektir.

BİRDEN FAZLA ÇOCUĞUM VAR, HEPSİNİ GETİREBİLİR MİYİM? 

Elbette! Yaşları ne olursa olsun tüm çocuklarınızla birlikte gelebilirsiniz. Eğer o sırada çocuklarınızın katılabileceği bir aktivite yoksa, çocuklarınız bekleme alanında, sizinle veya araştırma ekibimizden biriyle beraber oyun oynayabilir, vakit geçirebilir.

BÜTÜN SÜRE BOYUNCA ÇOCUĞUMUN YANINDA OLABİLİR MİYİM? 

Evet, ziyaretiniz boyunca çocuğunuzun yanında bulunabilir ve verdiği yanıtları ya da tepkileri gözlemleyebilirsiniz.

KATIILIMI KARŞILIĞINDA ÇOCUĞUM HERHANGİ BİR ŞEY ALACAK MI?

Araştırmalarımıza katılan her çocuğa katılım sertifikası ve ufak bir hediye veriyoruz.

ÇOCUĞUMUN PERFORMANSI İLE İLGİLİ GERİ BİLDİRİM ALACAK MIYIM? 

Genel olarak araştırmalarımızda, her bir çocuğun bireysel yanıtlarından ziyade aynı yaş grubunda olan birçok çocuğun ortak sonuçlarıyla ilgileniyoruz; ancak araştırmalarımızda şimdiye kadar elde ettiğimiz izlenimleri sizlerle paylaşabiliriz. Çalışmalarımız tamamlandığında ise sonuçlarımızı tüm katılan ailelerle paylaşıyoruz.

ŞU AN ÇOCUĞUMUN YAŞINA UYGUN GÜNCEL BİR ARAŞTIRMANIZ YOK, İLERİDE OLDUĞUNDA HABERDAR OLMAK İSTİYORUM. NE YAPMALIYIM?

Çocuğunuzun bilgilerini (doğum tarihi, cinsiyeti ve ismini) ve iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşırsanız, çocuğunuzun bilgilerini veri tabanımıza ekleyerek, yaşına uygun bir çalışmamız olduğunda sizi haberdar edebiliriz. Bunun için bizi 0 212 359 65 65 numaralı telefondan arayabilir, bclboun@gmail.com adresine e-posta gönderebilir ya da iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.